اراک , خیابان دکتر حسابی
ساختمان دکتر حسابی , واحد 6
09010902193
08632216779
support@alummarket.com
sales@alummarket.com

قالب اکستروژن

قالب اکستروژن

قالب اکستروژن

چنانچه فرایند تولید پروفیل آلومینیوم را به ۴ بخش عمده : قالب ، بیلت ، پرس و عملیات تکمیلی تقسیم کنیم، تمامی این بخشها از درجه اهمیت یکسان برخوردار می باشند. استفاده از قالب اکستروژن ِ با کیفیت ، به لحاظ دقت در ابعاد و طراحی مناسب ، همچنین به لحاظ استحکام و طول عمر، نقش تعیین کننده ای در کیفیت پروفیل آلومینیوم و همچنین کاهش قیمت تمام شده پروفیل خواهد داشت. به منظور نیل به این اهداف و تأمین رضایت تمامی مشتریان ، آلوم مارکت در زمینه خرید ، فروش و ساخت انواع قالب اکستروژن آلومینیوم و همچنین واردات قالب از کشورهای چین و ترکیه و سایر کشورها فعالیت خود را آغاز نمود و در این زمینه با شرکتهای معتبر و به روز دنیا همکاری می نماید. لازم به ذکر است تمامی مراحل این کار را از مرحله آغاز سفارش ، تولید و تهیه قابل از خارج کشور و تحویل قالب به مشتری را انجام می دهد.

در مورد ساخت و طراحی چهار عامل اصلی وجود دارد که عمر قالب، قیمت قالب و همچنین قیمت تمام شده قالب اکستروژن در هر کیلو پروفیل را تحت تاثیر قرار می دهد. این عوامل عبارت اند از:

– مواد اولیه مصرفی که همان فولاد می باشد. آنچه که در بازار ایران موجود است به ترتیب طبقه کیفیت آلیاژی از فولاد آلیاژ بهلر آلمان و فولادهای متفرقه (محصول اسلونی، تایوان، چک، اکراین، ژاپن و  فولاد آلیاژی  ایران) می باشد.

قالب اکستروژن

– آبکاری قالب : که با آزمایش سختی سنجی با سختی متوسط ۵۰ HRC – ۴۸HRC  سخت کاری می شود.

– طراحی قالب:  شاخص قابل اتکا، سر شاخه و میزان تولید در تناژ اولیه می باشد که برای اطمینان از طراحی قبل از ساخت در نرم افزار شبیه سازی کنترل می شود.

-نگهداری قالب: المان های بسیار زیادی وجود دارد که عدم رعایت آنها هر یک سبب آسیب رسانی به قالب می شود. عوامل موثر به شرح زیر است:

– سود کاری.

– پیش گرم بیلت و دمای نهایی.

– پیش گرم قالب و دمای تزریق.

– فشار پر کن دستگاه پرس.

– کاسی بلستر نسبت به بکر.

– کنترل کاسی قالب نسبت به بکر.

– فشار حداکثر پرس.

برای خرید و یا دریافت هر گونه مشاوره در مورد طراحی و ساخت قالب های اکستروژن میتوانید از طریق ثبت سفارش در سایت و یا تماس تلفنی با دفتر مرکزی آلوم مارکت با ما در ارتباط باشید .

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.